ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6365017
*
nr 636 5017
Spegel
Venetiansk, C A Fahlén, Stockholm, höjd: 125
Utrop:
4.000 kr
Såld:
7.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 11:30:02
1
5.500 kr
26/4 11:30:41
2
5.100 kr
26/4 11:31:11
2
6.300 kr
26/4 14:17:50
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c a fahlén spegel speglar stockholm venetiansk
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 636 5017
Spegel
Venetiansk, C A Fahlén, Stockholm, höjd: 125
| Utrop: | 4.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 7.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/4 11:30:02 | 1 | 5.500 kr |
| 26/4 11:30:41 | 2 | 5.100 kr |
| 26/4 11:31:11 | 2 | 6.300 kr |
| 26/4 14:17:50 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c a fahlén spegel speglar stockholm venetiansk
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



